Strávte príjemnú jar pri Štrbskom plese.

Jar je obdobie, kedy sa príroda pomaly prebúdza k životu po dlhom zimnom spánku. Prvý signál prichádzajúcej jary je počuť hneď zavčasu ráno, keď nám pod oknom začnú spievať vtáky. Dni sa predlžujú a slnko hreje o niečo viac.

Neobyčajne čarovná je jar na horách. V dolinách sa už topí sneh a vykúkajú prvé snežienky, zatiaľ čo na kopcoch je stále sneh a ľad. Kde inde si môžeme lepšie vychutnať tieto kontrasty jarnej prírody ak nie v našich veľhorách – Vysokých Tatrách.

Slnko cez deň zohrieva vzduch na príjemné teploty a tak si okrem výdatnej prechádzky môžete dopriať relax v podobe člnkovania na Štrbskom Plese. Zo stredu plesa budete mať výhľad na Solisko a okolité tatranské štíty z úplne inej perspektívy. Na člny majú povolený vstup už deti od 3 rokov, takže si z člnkovania môžete spraviť nezabudnuteľný zážitok s rodinou, alebo prežiť romantické chvíle vo dvojici.

Ak sa rozhodnete vybrať za jarným vzduchom hôr do Vysokých Tatier, rozhodne si naplánujte minimálne predĺžený víkend. Apartmány Štrbské Pleso sú len na skok centra diania v okolí plesa.

Zima na horách trvá o niečo dlhšie ako v nížinách, čomu sa určite potešia všetci milovníci zimných športov. Ak ste si teda lyžovanie a bežkovanie ešte nestihli túto sezónu dostatočne užiť, lyžiarsky areál pri Štrbskom Plese je pre vás ako stvorený. Nielen, že sa môže pochváliť najdlhšou zjazdovkou, ale aj najdlhšou lyžiarskou sezónou. Ak preferujete namiesto Veľkonočnej oblievačky radšej poriadnu lyžovačku, rezervujte si ubytovanie Štrbské Pleso čím skôr, aby sa vám ušlo to najvýhodnejšie.

Aj pri plánovaní aktívnej jarnej dovolenky na horách netreba zabúdať na patričný oddych a uvoľnenie tela po športom a aktivitami nabitom dni. Ak si aj vy radi zregenerujete svaly v pokojnom prostredí, Štrbské Pleso ubytovanie vám ponúka priam kráľovský relax v privátnom wellness, ktoré budete mať len pre seba.

Čo ešte potrebujete na strávenie príjemnej dovolenky či predĺženého víkendu? Už len zbaliť priateľov, partnera, partnerku alebo celú rodinu a môžete vyraziť za zážitkami.