Chcete mať krásnu pleť? Nezanedbávajte jej hĺbkové čistenie

Čistíte si pleť pravidelne? Ranné a večerné čistenie pleti by malo byť rituálom, ktorý nikdy nevynecháte. Ak totiž pleť nie je vyčistená, zanáša sa nečistotami a odumretými kožnými bunkami. A výsledkom sú upchaté póry a akné. Pokožka však pravidelne potrebuje aj hĺbkové čistenie.

Čo je hĺbkové čistenie pleti?

Existuje viacero spôsobov, ako pleť vyčistiť do hĺbky. Všetko závisí od typu pokožky, či problémov, ktoré sa na pleti objavili. Mnoho žien ešte aj dnes dáva prednosť domácemu manuálnemu čisteniu pred návštevou kozmetického salóna. Čo to znamená? Zanesené póry si neodborne vytláčajú, čoho výsledkom sú začervenania a zapálené miesta na pokožke. Ide to však aj omnoho jednoduchšie a kvalitnejšie. Pri návšteve kozmetického salóna vám môže byť pleť hĺbkovo vyčistená týmito spôsobmi.

  • Manuálne čistenie. Áno, aj manuálne hĺbkové čistenie pleti je účinné. Avšak len vtedy, ak sa vykonáva odborne. Pleť je nutné najprv otvoriť a zmäkčiť, aby sa póry čistili čo najľahšie. Takéto čistenie je teda vhodné zvoliť do rúk skúsenej kozmetičke.
  • Klasický peeling. Dopriať si ho môžete aj doma. Vhodný je najmä v prípade, ak nemáte problematickú pleť a hĺbkové čistenie je len doplnkovou procedúrou starostlivosti o pokožku. Ak však máte mastnú, či starnúcu pleť, vhodné je navštíviť kozmetický salón.
  • Chemický peeling. Ten sa od klasického peelingu odlišuje kombináciou účinných látok a kyselín, ktoré na pleť účinkujú. Ich kombináciu vyberá, v závislosti od typu a stavu pleti, odborník. Ako chemický peeling pomôže? Už po prvej aplikácii je pleť viditeľne omladená a zbavená drobných škvŕn, či jazvičiek.
  • Ultrazvukové čistenie pleti. Čistenie pleti ultrazvukom je veľmi jemné, šetrné, bezbolestné, no napriek tomu naozaj účinné. Ultrazvukový prístroj dokáže preniknúť do spodných vrstiev pokožky a dôsledne odstrániť všetky nečistoty. Výsledkom je viditeľné zlepšenie stavu pokožky, zlepšenie cirkulácie krvi v pleti, redukcia vrások a celkové rozžiarenie pleti.

Takéto hĺbkové čistenie pleti by ste mali zveriť do rúk odborníkom. Tí dokážu určiť, aký typ čistenia je pre vás najvhodnejší. Predídete tak nesprávnym zásahom do pokožky, ktoré môžu narobiť viac škody ako úžitku. Ak vaša pleť potrebuje takéto hĺbkové čistenie, zverte sa do rúk odborníčok zo ZEN Beauty Spa. Dopriať si môžete dokonca aj omladenie pleti zlatom, či kyslíkové ošetrenie pleti. Vďaka týmto procedúram bude vaša pleť žiarivá, spevnená, hydratovaná a mladistvá!